Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: original.domyhybrydowe.pl

Co to jest Dom Hybrydowy? 

Dom Hybrydowy łączy w sobie wszystkie pożądane cechy, jakie powinien mieć dom. Nie chodzi tu tylko o kilka sposobów zasilania produkowanych z Odnawialnych Źródeł Energii, a o harmonijne dostosowanie do siebie cech stanowiących o komforcie, bezpieczeństwie, aspekcie ekonomicznym, ekologii i zdrowiu domowników. Dom Hybrydowy dba o środowisko, portfel właściciela, komfort mieszkańców, ich bezpieczeństwo i zdrowie. To kompletne miejsce do życia!

Dom Hybrydowy to pasywny lub energooszczędny budynek zasilany odnawialnymi źródłami energii. Zastosowanie Systemu Hybrydowego składającego się z paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pompy ciepła, rekuperacji, wentylacji mechanicznej oraz wysokiej klasy materiałów jak wełna skalna, drewniano-aluminiowe pasywne okna, keramzyt, płyty Active Air, a także Systemów Aktywnych powoduje, że Dom Hybrydowy to jedyny na rynku tak zaawansowany technologicznie budynek z tak niskimi kosztami eksploatacji. Ścisła współpraca z Partnerami, którymi jest Sharp, Stiebel EltronHörmann, czy Sokółka, powoduje, że nasze domy pasywne są dostępne w cenie nie odbiegającej tradycyjnych domów.

Dom Hybrydowy to kompleksowa oferta, ponieważ cena obejmuje projekt domu wraz z budową, wszystkimi materiałami oraz urządzeniami. Cena Domu Hybrydowego zawiera również usługę geodezyjną, usługę geologiczną oraz wsparcie prawne przy uzyskaniu kredytu czy dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Domy pasywne to także komfort, ponieważ dodatkowo do każdego projekt do dyspozycji klienta zostanie przydzielony architekt, który zaprojektuje dowolny układ funkcjonalny oraz pomoże w wyborze takich elementów jak elewacje czy kolor dachu.

Domy Hybrydowe budujemy zarówno na Osiedlach Domów Hybrydowych jak i w lokalizacjach wybranych przez klienta lub na działce z bazy ziemi.

Domy pasywne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ gwarantują najwyżaszą jakość i funkcjonalność. Dom Hybrydowy to indywidualny i nowoczesny produkt, w którym rożne technologie łączymy w harmonijny sposób, aby współdziałały i wspomagały się wzajemnie tworząc przyjazne użytkownikom i środowisku, kompletne miejsce do życia. Poniższe schematy prezentują wszystkie najważniejsze systemy Domu Hybrydowego.

 SCHEMAT WSZYSTKICH SYSTEMÓW
 PANELE FOTOWOLTAICZNE - NASŁONECZNIENIE
PANELE FOTOWOLTAICZNE – BRAK SŁOŃCA
KOLEKTORY SŁONECZNE
 POMPA CIEPŁA ( OGRZEWANIE DOMY HYBRYDOWEGO)
WENTYLACJA Z REKUPERACJĄ
ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ
SYSTEM DODATKOWY: TURBINA WIATROWA ( WIATR+ NADWYŻKA)
 SYSTEM DODATKOWY: TURBINA WIATROWA ( BRAK WIATRU)
SYSTEM DODATKOWY: BIOOCZYSZCZALNIA

ENERGIA ELEKTRYCZNA - PANELE FOTOWOLTAICZNE

Tradycyjny pobór prądu z sieci miejskiej ograniczony został do minimum i traktowany jest jako zasilanie wspomagające. Źródłem energii elektrycznej są ogniwa fotowoltaiczne ( opcjonalnie turbina wiatrowa). Pozyskana w ten sposób nadwyżka energii elektrycznej może zostać sprzedana do sieci. Zainstalowany system liczników zapewnia użytkownikowi stały wgląd i kontrolę nad ilością prądu pobieranego z sieci oraz wytwarzanego z własnych siłowników. Cały system opracowano tak, aby zredukować koszty zużycia energii w domu. 

W przypadku dłuższego braku słońca ( np. noc, okresy zimowe) Dom Hybrydowy jest zabezpieczony przez stałe podłączenie do powszechnej sieci energetycznej . Dzięki temu rozpoczyna się czerpanie dodatkowej energii z sieci.

Sprawdź jakich paneli fotowoltiacznych używamy w Domach Hybrydowych »

CIEPŁA WODA UŻYTKOWA - KOLEKTORY SŁONECZNE

Ogrzanie wody użytkowej w domu hybrydowym zapewnia system kolektorów słonecznych zlokalizowanych na dachu. Ciepło promieni słonecznych wykorzystane jest do ogrzania zasobnika na ciepłą wodę użytkową. W okresach mniej słonecznych dni system wspomagany będzie za pomocą prądu z sieci elektrycznej ( bądź alternatywnie z turbiny wiatrowej ) lub przez pompę ciepła. 

OGRZEWANIE DOMU - POMPA CIEPŁA

Źródłem ciepła w domu hybrydowym jest: uszczelnienie domu, pasywne okna (3 skrzydłowe) oraz ogrzewanie pompą ciepła. Źródłem ciepła z którego korzysta to urządzenie to ciepło zawarte w gruncie. Energia jest pobierana i przetwarzana przez pompę ciepła przy niewielkim udziale energii elektrycznej. 

Zobacz więcej o pompach ciepła »

ODZYSK CIEPŁA - REKUPERACJA Z WENTYLACJĄ

W Domu Hybrydowym stosujemy wentylację mechaniczną z rekuperację, która zwiększa komfortu powietrza bez obniżania temperatury. System dostarcza w sposób ciągły świeże i oczyszczone powietrze z zewnątrz oraz usuwa „zużyte”. 

OSZCZĘDNOŚĆ WODY - ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ

Wody opadowe z dachów poprzez rynny trafiają do systemu podziemnych rur i dalej do zbiornika, w którym będą magazynowane. Woda ta jest wykorzystywana do podlewania terenów zielonych oraz do innych tzw. ”brudnych prac”. 

Więcej o zbiorniku na deszczówkę »

ENERGIA ELEKTRYCZNA - TURBINA WIATROWA

Turbina wiatrowa to dodatkowe urządzenie służące do pozyskiwania energii elektrycznej z siły wiatru. W ofercie jako dodatkowe urządzanie posiadamy zarówno przydomowe jak i wolnostojące turbiny wiatrowe.

W przypadku dłuższego braku wiatru prąd jest bezpośrednio pobierany z sieci zewnętrznej. Dom Hybrydowy jest zabezpieczony przez stałe podłączenie do powszechnej sieci energetycznej . Dzięki temu rozpoczyna się czerpanie dodatkowej energii z sieci.

OCHRONA ŚRODOWISKA - BIOOCZYSZCZALNIA

Ścieki bytowe odprowadzane są do zbiornika, w którym elementy stałe oddzielane są od wody, a woda podczyszczana. Elementy stałe pozostają w zbiorniku natomiast oczyszczona woda rozprowadzona jest systemem podziemnych rur drenażowych do gruntu. Rozwiązanie takie pozwala zredukować częstotliwość opróżniania zbiornika z comiesięcznego do nawet dwukrotnego w ciągu całego roku. 

 

Czytaj także

Dlaczego warto kupić?

Dom Hybrydowy to pakiet korzyści zarówno wynikających z udogodnień dotyczących zakupu i budowy domu, jak i z benefitów płynących więcej...

Dlaczego warto kupić?

W cenie domu Klient otrzymuje

Dom Hybrydowy to miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny. To przestrzeń, w której będziesz czuł się bezpiecznie więcej...

W cenie domu Klient otrzymuje

Przykładowe aranżacje wnętrz

Dom Hybrydowy Typ I