Equitone

Płyty elewacyjne oferujące niepowtarzalne możliwości projektowania dzięki połoączeniu doskonałych właściwości włóknocementu z bogactwem różnych powierzchni i inspirującą gamą kolorystyczną.

O firmie

Przedsiębiorstwo pracuje nad rozwojem i innowacyjnością włóknocementu od ponad wieku pod różnymi nazwami marek, m.in. takich jak EURONIT. Obecnie materiały elewacyjne EQUITONE produkowane są w najnowocześniejszych zakładach w Niemczech i Belgii. Technologia stosowana jest w oparciu o ponad 30 lat pracy badawczej, obserwacji i doświadczeń przeprowadzanych w laboratoriach, z zastosowaniem przyspieszonych testów laboratoryjnych oraz w oparciu o wieloletnie praktyczne doświadczenia technologiczne na konkretnych obiektach. Od 1980 roku na dachach i elewacjach położono już miliony metrów kwadratowych produktów z włóknocementu. 


Włóknocement

Włóknocement EQUITONE jest naturalnym kompozytowym materiałem, który spełnia wszelkie wymagania konstrukcyjne i projektowe. Ma postać cienkich płyt (do 3m x 1,25m) o niezrównanych właściwościach fizycznych. Włóknocement EQUITONE jest niepalny (EUROklasa A2), charakteryzuje się żywotnością przekraczającą 50 lat w sytuacji narażenia na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. To mrozoodporny, reagujący na wilgotność, aktywnie oddychający, ale jednak wciąż wodoszczelny materiał budowlany.


Jakość w parze z ekologią

Płyty EQUITONE są wykonane są z naturalnych, przyjaznych środowisku surowców. Są produkowane zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001 i systemem zarządzania środowiskiem ISO 14001, posiadają stosowne certyfikaty i zostały ocenione jako wyroby budowlane przyjazne dla środowiska i zdrowia. Naniesiona fabrycznie powłoka na powierzchni, kilkakrotnie nakładana na gorąco, gwarantuje niezmiennie wysoki poziom jakości płyt fasadowych.


Co firma Equitone daje dla Domu Hybrydowego?

W Domu Hybrydowym istnieje możliwość użycia płyt włóknocementowych jako unikalnego materiału elewacyjnego. Główne zalety płyt EQUITONE to:

  • duża swoboda projektowania,
  • wyeliminowanie utraty ciepła w zimie i nagrzewania się budynku latem,
  • odprowadzanie wilgoci na zewnątrz,
  • klasyfikacja jako niepalne – reakcja na ogień A2-s1, d0,
  • odporność na działanie warunków atmosferycznych i upływ czasu,
  • doskonała izolacja akustyczna.

Czytaj także

MULTICOMFORT Saint-Gobain

Budując dom, budujemy swoją przyszłość. Od zastosowanych materiałów i systemów zależeć będzie komfort jego użytkowania przez wiele lat. Coraz większą wagę przywiązujemy... więcej...

Dlaczego warto kupić?

Dom Hybrydowy to pakiet korzyści zarówno wynikających z udogodnień dotyczących zakupu i budowy domu, jak i z benefitów płynących więcej...

Przykładowe aranżacje wnętrz

Dom Hybrydowy Business Line