Grupa SILIKATY

Chcemy produkować najlepsze silikaty w Polsce – i to się nam udaje!

O firmie

"Grupa SILIKATY" Sp. z o.o., od lat określana jest mianem jednego z czołowych i największych w Polsce producentów bloczków
i cegieł wapienno-piaskowych. Grupa powstała w 2004 roku i połączyła kilkudziesięcioletnie doświadczenie oraz bogatą tradycję krajowych producentów silikatów. Obecnie w skład Grupy wchodzi 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski - w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance. Firma oprócz działalności produkcyjnej, swoją wiedzą i doświadczeniem wzbogaca również prace komitetu technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów.

Co wytwarzamy?

Grupa SILIKATY w swojej ofercie posiada szeroki asortyment elementów wapienno-piaskowych stosowanych do budowy ścian konstrukcyjnych, działowych, międzymieszkaniowych (również tych o podwyższonych wymaganiach akustycznych), ścian fundamentowych i piwnic, ścian elewacyjnych, warstw licowych oraz małej architektury. Wysoką jakość produktów zapewnia specjalnie dobrana receptura, zaostrzony system kontroli jakości oraz nowoczesne prasy hydrauliczne z podwójnym prasowaniem zainstalowane w większości naszych zakładów, dzięki którym możliwe jestwytwarzanie silikatów o najlepszych parametrach technicznych na polskim rynku.

Grupa SILIKATY jest członkiem Stowarzyszenia "Białe Murowanie"

„Grupa SILIKATY” jest członkiem wspierającym Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe murowanie”. Jest to organizacja zrzeszająca producentów wyrobów wapienno-piaskowych, czyli silikatów i betonu komórkowego. Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej produkcji i zastosowania wyrobów z betonu komórkowego i silikatowych w budownictwie oraz ich wpływu na środowisko naturalne. Więcej informacji na www.bialemurowanie.pl

Wizja marki

Niezmiennie od lat dbamy o to, aby zarówno jakość dostarczanych na rynek produktów, jak i zakres oferowanych przez nas usług w pełni pokrywały się z oczekiwaniami naszych Klientów.

Sukces marki Grupa SILIKATY zapewniają innowacje i rozwój naszego asortymentu. W każdym naszym produkcie możemy zagwarantować nie tylko wysoką jakość, ale i komplementarność oferty dla określonej grupy odbiorców. Dzieki zakładom produkcyjnym zlokalizowanym na terenie całej Polski jesteśmy w stanie obsłużyć każą inwestycję.

Nieodzownym sukcesem naszej marki jest także cały wachlarz działań marketingowo-sprzedażowych. Począwszy od zapewnienia dostępności produktów, poprzez wsparcie techniczne, a skończywszy na komunikacji z rynkiem.

Aby skutecznie realizować nasze ambitne zamierzenia i oferować produkty lepsze od konkurencji, stale unowocześniamy nasz park maszynowy. Już w czterech z naszych zakładów zainstalowane są i pracują prasy hydrauliczne z podwójnym prasowaniem. Dzięki nim możemy wytwarzać silikaty o najlepszych parametrach technicznych na polskim rynku.


Co Grupa SILIKATY daje dla Domów Hybrydowych?

W Domu Hybrydowym budowane są ściany i ścianki z bloczków silikatowych.

Produkty Grupy SILIKATY mają zawsze identyczny skład, dokładnie te same właściwości oraz wymiary. W celu optymalizacji składu granulometrycznego surowca, w toku produkcji stosuje się mieszanie piasków kwarcowych z różnych złóż. Następnie komputerowo zestawiona mieszanka z czystych ekologicznie surowców (piasek, wapno, woda) tworzy wyroby z dokładnie wyprofilowanymi krawędziami oraz gładkim licem.

Wprowadzony system kontroli jakości gwarantuje najwyższą jakość wszystkich wyrobów. 

Czytaj także

MULTICOMFORT Saint-Gobain

Budując dom, budujemy swoją przyszłość. Od zastosowanych materiałów i systemów zależeć będzie komfort jego użytkowania przez wiele lat więcej...

Programy korzyści

Zastanawiasz się czy Dom Hybrydowy do dobra inwestycja? Skorzystaj z  jednego z naszych więcej...

Sokółka Okna i Drzwi SA


Producent drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej

Wyznacznikiem pozycji, którą zyskała sobie firma wśród odbiorców, jest siła marki. Stoi za nią nie tylko ponad 40-letnie doświadczenie, ale przede wszystkim umiejętność jego połączenia z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i nowoczesnym systemem zarządzania.

Przykładowe aranżacje wnętrz 

Dom Hybrydowy Typ V