Hörmann

"Wszystko z jednej ręki, jakość bez kompromisów."

O firmie

Branża budowlana kojarzy dziś bramy, drzwi, ościeżnice oraz napędy przede wszystkim z firmą Hörmann - największym producentem w Europie. Konsekwentny rozwój firmy rodzinnej pozwolił na przestrzenidziesięcioleci osiągnąć stałą pozycję na rynku. Marka Hörmann jest gwarancją najnowszych rozwiązań i najwyższej jakości w trosce o Klienta. Grupa Hörmann jest prowadzona już przez trzecie i czwarte pokolenie, wnuków i prawnuków założyciela firmy, Augusta Hörmann. Wspólnikami ponoszącymi osobistą odpowiedzialność są: Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann i Christoph Hörmann.

 

Innowacyjne produkty

Rozwój dzisiejszego przedsiębiorstwa zapoczątkowało w latach 50-tych ubiegłego wieku podjęcie na skalę przemysłową produkcji garażowych bram uchylnych, będących wówczas absolutną nowością. Dzięki produkcji bram segmentowych, działających w pionie i nie zajmujących tym samym zbyt wiele miejsca, otworzyła się w latach 60-tych nowa perspektywa rozwoju. Od tego czasu znacznie poszerzono paletę produktów. Dziś firma oferuje obok znanych klasycznych wyrobów także bramy rolowane, bramy przeciwpożarowe i szybkobieżne, napędy do bram i sterowania, systemy techniki przeładunku, zamknięcia przeciwpożarowe i dymoszczelne, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, a także zadaszenia i ościeżnice.

 

Rozwój na rynku międzynarodowym

Grupa Hörmann jest największym w Europie oferentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów egzemplarzy bram. W 27 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6 000 pracowników pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów, z których korzystają zarówno prywatni inwestorzy, jak i podmioty gospodarcze. Główną siedzibą grupy Hörmann, która powadzi działalność na całym świecie, jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii, w Niemczech. To przedsiębiorstwo, pozostające nadal w rękach jednej rodziny, wygenerowało w ubiegłym roku obrót w wysokości ponad 1 miliarda euro. Do dyspozycji klientów firmy pozostaje ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych w ponad 30 krajach oraz kilkuset partnerów handlowych w niemal 35 państwach na całym świecie.

 

Udział w projektach społeczno-kulturalnych

Do tradycji firmy należy działalność społeczna. Hörmann wspiera projekty organizacji pożytku publicznego oraz innych instytucji zajmujących się sytuacją osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych.

Z okazji jubileuszu 75-lecia istnienia firmy Hörmann zostało ufundowane stypendium dla pełnoletnich młodych ludzi. Wszyscy pracownicy firmy Hörmann mogą z kręgu swojej rodziny, przyjaciół czy znajomych zgłosić do stypendium odpowiedniego kandydata w wieku od 18 do 24 lat. Więcej informacji podano na stronie internetowej.


Co firma Hörmann daje dla Domu Hybrydowego?

Państwa nowe drzwi zewnętrzne powinny być czymś wyjątkowym. Powinny pasować do stylu domu i świadczyć o dobrym guście właścicieli. Powinny też spełniać wysokie wymagania z zakresu bezpieczeństwa i charakteryzować się wysokim współczynnikiem izolacyjności cieplnej, aby ograniczać straty energii. 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoSafe i ThermoCarbon z włokna węglowego mogą Państwo indywidualnie wyposażyć zgodnie z własnym gustem i odpowiednio do architektonicznego stylu domu.

W Domu Hybrydowym znajdą się drzwi pasywne Hörmann, które posiadają przenikalność o 0,47 W (m2xK), oznacza to, że są szczelne, dzięki nim ciepło nie ucieka z Domu Hybrydowego. Dodatkowo są to drzwi wykonane z włókna węglowego, jest to niezwykle trwały i lekki materiłay z którego dla przykładu powstają samochody wyścigowe.

Drzwi mogą być otwierane na odcisk palca, co daje ogromne poczucie bezpieczeństwa, jak i swobodę. Od dziś nie musisz szukać kluczy od domu, ani bać się, że je zgubisz!

Czytaj także

Osiedla Domów Hybrydowych

To specjalnie zaprojektowane enklawy domów ekologicznych. To miejsce nowoczesne, zaawansowane technologiczne – miejsce gdzie więcej...

Sokółka Okna i Drzwi SA


Producent drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej

logo firmy Sokółka

Wyznacznikiem pozycji, którą zyskała sobie firma wśród odbiorców, jest siła marki. Stoi za nią nie tylko ponad 40-letnie doświadczenie, ale przede wszystkim umiejętność jego połączenia z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i nowoczesnym systemem zarządzania.

Przykładowe aranżacje wnętrz

Dom Hybrydowy Business Line