Saint-Gobain

Saint-Gobain, światowy lider na rynkach związanych z habitatem oraz budownictwem, projektuje, wytwarza i dystrybuuje materiały budowlane, dostarczając innowacyjne produkty i rozwiązania będące odpowiedzią na konieczność oszczędności energii oraz ochrony środowiska.

Wizja marki

Nieustannie wprowadzamy innowacje, dzięki którym domy na całym świecie stają się bardziej wygodne, ekonomiczne i ekologiczne. Wśród rozwiązań proponowanych przez Saint-Gobain znajdują się zarówno samoczyszczące okna i szkło fotowoltaiczne, jak również inteligentne systemy izolacji, systemy zaopatrzenia w wodę, rozwiązania oparte na energii słonecznej, a także dystrybucja materiałów budowlanych.

Będąc liderem we wszystkich obszarach prowadzonej działalności, oferujemy rozwiązania dla najważniejszych wyzwań w zakresie energooszczędności i ochrony środowiska. Niezależnie od tego, jakie nowe potrzeby zostaną zidentyfikowane na rynku materiałów budowlanych i artykułów wyposażenia mieszkań, buduj swoją przyszłość z Saint-Gobain.

Od 1665 roku do dnia dzisiejszego, Saint-Gobain nieustannie udowadnia swoją zdolność do tworzenia i oferowania produktów, które podnoszą jakość życia. Należąc do grona 100 największych grup przemysłowych świata, Saint-Gobain stale rozwija swoje technologiczne know-how, często we współpracy z najbardziej prestiżowymi uczelniami i laboratoriami badawczymi. Najbardziej przekonującym dowodem na to, jak ważna jest dla nas innowacyjność jest fakt, iż 20% produktów oferowanych dziś przez Saint-Gobain nie istniało jeszcze pięć lat temu.

 

Recepta na sukces 

Saint-Gobain jest jednym z 20. największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Od 1993 roku Polska stanowi główną bazę rozwojową dla działalności Grupy Saint-Gobain w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rozwój Saint-Gobain w Polsce realizowany jest przez:

  • zakup udziałów 
  • budowę zakładów od podstaw – w  systemie „green field"
  • tworzenie spółek joint venture z polskimi partnerami
  • nabycia prywatnych przedsiębiorstw
  • włączenie polskich spółek należących do międzynarodowych grup zakupionych przez Grupę Saint-Gobain

 

Działalność Saint-Gobain

 

SEKTOR MATERIAŁÓW INNOWACYJNYCH:

produkcja szkła płaskiego do zastosowań związanych z budownictwem oraz przemysłem samochodowym i transportem i energią słoneczną. Produkcja ceramiki technicznej, tworzyw sztucznych, narzędzi ściernych, tkanin wzmacniających na bazie włókna szklanego.

SEKTOR PRODUKTY DLA BUDOWNICTWA:

produkcja wełny mineralnej (szklanej i skalnej), płyt gipsowo-kartonowych, zapraw przemysłowych, produktów do  zewnętrznego wykończenia budynków, rur wodociągowo-kanalizacyjnych z żeliwa sferoidalnego.

SEKTOR DYSTRYBUCJI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH:

dystrybucja materiałów budowlanych do firm z sektorów budownictwa i klientów indywidualnych.

SEKTOR OPAKOWAŃ SZKLANYCH:

produkcja opakowań szklanych (butelki i słoiki)


Co daje grupa Saint-Gobain w Domach Hybrydowych?

Saint-Gobain działa w wielu sektorach działalności. Zajmując nr 1 na świecie w sektorze Produktów dla Budownictwa. Gdzie oferuje rozwiązania dla każdego rodzaju budynków: izolacja termiczna i akustyczna, płyty kartonowo-gipsowe, tynki, systemy wodociagowo-kanalizacyjne z żeliwa sferoidalnego i inne oraz w Sektorze Dystrybucji Budowlanej. Gdzie dostarcza materiały budowlane zarówno do budowy budynków nowych, jak i renowacji. Grupa ma również szeroko rozwinięty Sektor Opakowań Szklanych i specjalizuje się w produkcji opakowań szklanych dla przemysłu rolno-spożywczego.

W Domu Hybrydowym skupia się cała wiedza, ktorą posiada grupa przy użyciu Programu MULTICOMFORT.

Czytaj także

Programy korzyści

Zastanawiasz się czy Dom Hybrydowy do dobra inwestycja? Skorzystaj z  jednego z naszych programów korzyści.

Programy korzyści

Typy Domów Hybrydowych

W naszej ofercie znajdą Państwo 6 typów domów. Każdym z domów jest konfigurowany przez Państwa, zarówno w zakresie wyglądu więcej... 

Typy Domów Hybrydowych

GLASSOLUTIONS Polska


Dystrybutor szkła

logo firmy Glass Solutions

GLASSOLUTIONS Saint-Gobain jest producentem rozwiązań i systemów w zakresie szkła budowlanego. W ofercie firmy znajdują się szyby okienne, fasadowe, stosowane do aranżacji wnętrz oraz szyby specjalistyczne. GLASSOLUTIONS kieruje swoją ofertę do profesjonalnych producentów stolarki okiennej i instalatorów szkła, współpracuje jednocześnie z architektami i projektantami.