Somfy

"Każdego dnia, 400 inżynierów firmy Somfy opracowuje nowe sposoby poprawy komfortu i bezpieczeństwa w Twoim domu.

Co roku z ich dążenia do innowacyjności rodzi się około 400 patentów, czyniących Twoje życie lepszym. 
Jednym z takich przykładów jest bezpieczna aplikacja Somfy - Tahoma. Dzięki niej możesz sterować urządzeniami domowymi z dowolnego miejsca na świecie!

O firmie

Somfy jest międzynarodową grupą działającą w 60 krajach świata. Wywodzi się z regionu Haute – Savoie we Francji, w którym mieści się jeden z najbardziej popularnych kurortów narciarskich na świecie – Chamonix.

Grupa realizuje podwójną strategię rozwoju poprzez dwie gałęzie działalności: Somfy Activities i Somfy Participations. Pierwsza odpowiada za dystrybucję i rozwój głównej linii produktów: automatyki do rolet, markiz, żaluzji i bram, druga za rozwój, zakup udziałów, zarządzanie inwestycjami i akwizycje nowych spółek.

Misja firmy

Już od 40 lat Somfy Activities dostarcza innowacyjnych rozwiązań, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia ludzi na 5 kontynentach. Obecnie Somfy posiada 7 zakładów produkcyjnych: po dwa w Chinach i Francji oraz po jednym we Włoszech, Tunezji i polskich Niepołomicach.

Inwestycja Somfy w Polsce ruszyła w 2012 roku, kiedy odbyło się spotkanie inaugurujące budowę fabryki SOPEM w Niepołomicach. Jej podstawową działalnością jest produkcja silników elektrycznych przede wszystkim na potrzeby branży stolarki okiennej (do okien, żaluzji zewnętrznych, krat sklepowych).


Systemy Somfy w Domu Hybrydowym

System domu inteligentnego Somfy pozwala zarządzać urządzeniami automatyki domowej przez Internet z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki aplikacji Tahoma® - prostemu, intuicyjnemu w obsłudze systemowi - korzystając  ze smartfona, tabletu czy komputera możesz sterować oknami, żaluzjami, zasłonami, oświetleniem, bramą wjazdową, ogrzewaniem, alarmami, kamerami, etc.

Inteligentne czujniki sprawiają, że twój dom staje się bardziej dynamiczny. Rolety i inne produkty osłonowe reagują na zmianę pogody: zimą zamykają się na noc, pozostawiając zimno na zewnątrz, rano podnoszą się i wpuszczają słońce do pomieszczeń. Przeciętnie można w ten sposób zaoszczędzić ok. 800 kWh energii. 

 

Czytaj także

Osiedla Domów Hybrydowych

To specjalnie zaprojektowane enklawy domów ekologicznych. To miejsce nowoczesne, zaawansowane technologiczne – miejsce gdzie więcej...

Przykładowe aranżacje wnętrz

Dom Hybrydowy Typ IV B