Velux

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza, co pomaga stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.

Profil działalności 

VELUX jest producentem okien do poddaszy, a także systemu doświetleń modułowych, asortymentu rolet wewnętrznych i zewnętrznych, żaluzji, zestawów izolacyjnych oraz do zdalnego sterowania. Doświadczenie firmy VELUX pozwoliło opracować konstrukcje okienne o wyjątkowej funkcjonalności i jakości, które pozwalają przez wiele lat cieszyć się ich wyglądem, trwałością i wygodnym użytkowaniem.

 

Globalne doświadczenie

Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowymi udziałowcami są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela.


Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce. Zatrudniają w sumie ponad 3500 osób, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,5 mld zł.

 

Dbałość o jakość i nieustanny rozój

Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Nowoczesne i przyjazne środowisku fabryki VELUX są zlokalizowane w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie oraz Wędkowach koło Tczewa. W latach 2012-2015 Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce prawie 500 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX.

 

Wsparcie społeczności lokalnych

Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 25 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które od 2003 roku przekazały 85 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży.

Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki.


Marka VELUX w Domach Hybrydowych

Przy budowie Domu Hybrydowego wykorzystujemy najwyższej jakości okna dachowe oraz kolankowe wyprodukowane przez firmę VELUX. 

Duża powierzchnia szyby zapewnia dobry dostęp światła oraz zyski ciepła z energii słonecznej w okresie grzewczym. Nowoczesne okna kolankowe, na przykład stosowane w Domach Hybrydowych okna balkonowe GEL, umożliwiają wspaniałą widoczność od podłogi do sufitu, a wbudowany filtr powietrza poprawia klimat we wnętrzu zapobiegając dostawaniu się pyłu i owadów do domu.

 

 

Czytaj także

Osiedla Domów Hybrydowych

To specjalnie zaprojektowane enklawy domów ekologicznych. To miejsce nowoczesne, zaawansowane technologiczne – miejsce gdzie więcej...

Sokółka Okna i Drzwi SA


Producent drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej

logo firmy Sokółka

Wyznacznikiem pozycji, którą zyskała sobie firma wśród odbiorców, jest siła marki. Stoi za nią nie tylko ponad 40-letnie doświadczenie, ale przede wszystkim umiejętność jego połączenia z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i nowoczesnym systemem zarządzania.

Przykładowe aranżacje wnętrz

Dom Hybrydowy Business Line