Kłodawa k/Gdańska

ul. Na Stoku

Osiedle Domów Hybrydowych Kłodawa k/Gdańska

Osiedle Domów Hybrydowych Kłodawa k/Gdańska to enklawa, która składa się z dziesięciu działek oraz części wspólnej, na której mieszkańcy mają możliwość wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Do wyboru przyszłych mieszkańców jest jedenaście typów Domów Hybrydowych. To nasi klienci wybierają działkę z dostępnnych na mapie zagospodarowania terenu osiedla.

Cena za m2 działki w Kłodawie k/Gdańska to 100zł.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY OFERTY!


Historia miejsca

"Kłodawa - Po przejęciu majątków kościelnych przez rząd pruski Kłodawa została oddana pod zarząd Domanenamt Sobbowitz. Pod koniec XVIII wieku ta królewska wieś liczyła 18 dymów. Z gospodarzami rząd zawarł umowy dzierżawne, a w 1819 roku rozpoczęto proces uwłaszczania chłopów w Kłodowie. W 1820 roku we wsi znajdowały się 22 domy, a także kuźnia, młyn o trzech kołach i dwie karczmy. Także folwark został przekazany w dzierżawę. (...)

Kłodawa należała do największych miejscowości w okolicy, w 1848 roku liczyła prawie 600 mieszkańców. Znajdowały się tu dwie szkoły: katolicka i ewangelicka. W latach 1811 - 1895 istniała ścisła współpraca między parafiami katolickimi w Kłodawie i w Trąbkach Wielkich..." *

* materiał pochodzi z książki "Dzieje gminy Trąbki Wielkie do roku 1945"


Kilka słów o Kłodawie

Miejscowość położona jest nad rzeką Kłodawą. W roku 1280 nadana została przez Mściwoja II cystersom z Lądu, w latach 1290 i 1291 Przemysław II potwierdził tę darowiznę.

Kłodawa nie oparła się najazdowi szwedzkiemu i w roku 1626 została zrabowana i spalona przez najeźdźców. Od roku 1773 wieś stała się własnością skarbu pruskiego. W środku wsi na wzniesieniu znajduje się kościół parafialny p.w. św. Jakuba. Budowę kościoła rozpoczęto najprawdopodobniej w XIII w. więcej...


Lokalizacja

Obecnie Kłodawa to wymarzone miejsce do mieszkania. Znajduje się ona w gminie Trąbki Wielkie, która położona jest na Wyżynie Gdańskiej w południowej części Powiatu Gdańskiego, przy drodze wiodącej z Gdańska do Starogardu Gd.

Jest doskonale skomunikowana. Najbliższe sklepy, szkoła, przedszkole czy żłobek znajdują się w promieniu około dwóch kilometrów od miejsca, w którym powstanie Osiedle Domów Hybrydowych.

Dla osób aktywnych polecamy Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, który proponuje szeroką gamę zajęć sportowych i nie tylko. Ponadto bardzo blisko jest do Pola Golfowego w Postołowie, które jest idealnym miejscem do rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu i gry w golfa.

Lokalizacja

 

Kłodawa – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Trąbki Wielkie u ujścia Styny do Kłodawy.

Dodatkowe informacje

Rozwiń Lokalizacja

Różnorodność otoczenia, piękna przyroda oraz zdrowy klimat w pobliżu Trójmiasta to wyjatkowa propozycja do zamieszkania.

Blisko znajduje się:

  • kościół - ok. 7 min. spacerem
  • szkoła - ok. 5 min. spacerem
  • przedszkole - ok. 7 min. spacerem
  • żłobek - ok. 4 min. samochodem
  • sklep spożywczy - ok. 5 min spacerem
  • centrum Gdańska - 25 min. samochodem
Rozwiń styl życia

Gmina Trąbki Wielkie daje szeroki wachlarz możliwości w zakresie sportu i rekreacji. Między innymi mieszkańcy mają dostęp do:

  • hali sportowej, która jest wyposażona w pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę, piłki siatkowej, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej - wszystkie nadające się do rozgrywek ligowych na poziomie krajowym. Jest to nowoczesny obiekt z pełnym zapleczem, do korzystania z którego zapraszamy grupy zorganizowane i sportowców indywidualnych.
  • W miejscowości Warcz mieści się "Pensjonat dla koni", wyposażony w 20 przestronnych boksów i jeden boks do mycia koni, zapewniający opiekę weterynaryjną i usługi kowala, a właścicielom koni - pokoje gościnne. Na obszarze 4 ha, znajdują się padoki, place do jazdy (piaszczysty i trawiasty) oraz lonżownica a także tereny dojazdy konnej
  • kopleks boisk - ORLIK
  • Postołowo Golf Club położony około 10 min. samochodem od osiedla
Rozwiń Kultura

W gminie Trąbki Wielkie znajduje się wiele obiektów kulturalnych. Przy ulicy Sportowej 4, znajduje się prężnie działający Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. Jest to doskonałe miejsce, aby kreatywnie spędzić czas. Kolejnym obiektem kulturalnym jest Przystanek Drzwewina - jest to miejsce w którym nie można się nudzić, znajduje się przy ulicy Drzewina 6a w Mierzeszynie. Dodatkowo w gminie znajduje się Gminna Bilioteka Publiczna, przy ulicy Sportowej 2 w Trąbkach Wielkich. Wszystkie te obiekty znajdują się blisko Osiedla Domów Hybrydowych.

Rozwiń Walory turystyczne

Jedną z atrakcji turystycznych a zarazem miejscem spotkań przedsiębiorców jest 18 - dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej w miejscowości Postołowo. Zaprojektował je doświadczony architekt pól golfowych - Jeremy Turner. Pomysł urządzenia pola golfowego na terenie byłej wielkiej żwirowni w Postołowie padł w roku 1989, kiedy to powstał Gdańsk Golf & Country Club. Szybkie przemyślane decyzje oraz zaawansowanie w realizację projektu doprowadziły do powstania wspaniałego obiektu na 100 hektarowym obszarze. Piękno krajobrazu Pojezierza Kaszubskiego rozciągającego się aż po Postołowo sprawia, że stworzono tu prawdziwą oazę ciszy i spokoju.Wkomponowane w krajobraz pole, z unikalnym w świecie naturalnym akwenem wodnym wielkości 7 ha, dostarcza niezapomnianych wrażeń każdemu graczowi, bez względu na stopień zgłębienia tajników golfa. Golf to nie tylko sport, to również kultura, sposób bycia. Daje możliwość poznania ciekawych ludzi, szansę do nawiązania kontaktów osobistych i biznesowych oraz przynależność do elitarnej grupy społecznej.

W Czerniewie powstaje kolejne pole golfowe. Prace są bardzo zaawansowane a rezultaty są już widoczne.Usytuowanie obszaru gminy na obficie zalesionym terenie malowniczo pofałdowanym z wijącymi się wstęgami rzek: Kłodawy, Styny i Czerwonej oraz bezpośrednia bliskość aglomeracji miejskich sprawia, że jest to rejon bardzo atrakcyjny, wręcz wymarzony dla wszystkich, którzy preferują naturalny spokój.

Głównym walorem turystycznym są piękne grzybne lasy oraz trzy malowniczo położone niewielkie jeziora (Małe w Mierzeszynie, Bronisława w Cząstkowie, Sobowidzkie w Sobowidzu). Gmina urzeka każdego i każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno wczasowicze, jak i zwolennicy czynnego wypoczynku, turyści, wędrowcy spragnieni obcowania z przyrodą, ciszą oraz widokami jezior, wędkarze, rowerzyści a także miłośnicy zabytków.

Piękno krajobrazu Kaszub i Kociewia - oaza ciszy i spokoju sprawiły, że znalazł tu swoje miejsce kontemplacyjny Zakon Karmelitów Bosych zwany przez miejscowych Pustelnią. Charakter zakonu nie pozwala nam na wskazanie Pustelni, jednakże wytrawni wędrowcy na pewno odnajdą właściwą drogę.[źródło]