Leźno k/Gdańska

Osiedle Domów Hybrydowych Leźno k/Gdańska

Osiedle Domów Hybrydowych Leźno k/Gdańska to enklawa, która składa się z dwudziestu dwóch działek oraz części wspólnej, na której mieszkańcy mają możliwość wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Do wyboru przyszłych mieszkańców jest jedenaście typów Domów Hybrydowych. To nasi klienci wybierają działkę z dostępnnych na mapie zagospodarowania terenu osiedla.

Cena za m2 działki w Leźnie k/Gdańska to 210 zł.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY OFERTY!


Historia Leźna

"Pierwsze wzmianki dotyczące Leźna pojawiają się w dokumentach z XIV wieku. Najpierw, przy trakcie prowadzącym z Gdańska do Kartuz, powstało Leźno Wielkie, następnie zaś drugi majątek - Lezenko. To właśnie ono, podlegając tymczasem licznym zmianom, przetrwało do naszych czasów.

(...)Wśród jego beneficjantów pojawia się w 1681 roku hrabia Jan Jerzy Przebendowski, wybitna postać polskiego życia publicznego przełomu XVII i XVIII wieku, uczestnik bitwy chocimskiej i podskarbi koronny od 1703 roku. Jego staraniem w latach 1720-1722 wzniesiono w Leźnie wspaniały pałac, otoczony niewielkim parkiem krajobrazowym. (...)W dalszych latach gospodarzą tu Przebendowscy a następnie Grabowscy, którzy dopuszczają do upadku majątku. Zniszczenia pogłębiają się jeszcze podczas wojen napoleońskich, kiedy to w pałacu stacjonują wojska francuskie.(...)
 
Największe zmiany przeprowadził w majątku Georg Hoene, który w 1884 roku podjął gruntowną przebudowę osiemnastowiecznego pałacu. W jej wyniku powstała nowa, istniejąca do dziś budowla, a także urządzony na nowo park krajobrazowy, jeden z najwspanialszych na tym terenie.czytaj więcej..

Opis osiedla

Leźno położone jest w malowniczym otoczeniu drzew, zieleni, okolica sprzyja spacerom czy bieganiu. Niedaleko znajduje się również jezioro, które tętni życiem w okresie letnim.

Bardzo znaną atrakcją w okolicy jest Pałac w Leźnie. Jest to jeden
z najokazalszych pałaców na terenie Polski Północnej.

Po przejęciu obiektu przez Uniwersytet Gdański Pałac w Leźnie jak i otaczający go park odzyskały dawną świetność, i teraz zabytkowy kompleks jest chętnie odwiedzanym miejscem.

Lokalizacja

 

Leźno - urokliwe miejsce położone na Kaszubach, w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Żukowo. Leźno położone jest w otulinie starodrzewu, młodych drzew i krzewów.