System Stiebel Eltron z pompą ciepła WPL 25 AC, centralą wentylacyjną LWZ 370 Plus

Centrala wentylacyjna LWZ 370 Plus

Centrala wentylacyjna LWZ 370 Plus została zaprojektowana dla dużych domów jednorodzinnych. Wysoki przepływ powietrza pozwala również na stosowanie w mniejszych budynkach komercyjnych. Urządzenie zasysa świeże powietrze z zewnątrz oraz powietrze odprowadzane z pomieszczeń mieszkalnych (kuchnia, łazienka, WC, pralnia, garderoba, ogród zimowy), zawierające wilgoć oraz substancje zapachowe. Elektroniczny panel sterujący umożliwia: włączanie i wyłączanie urządzenia, wskazanie stopni wentylatorów i wielkości strumienia przepływu, bezstopniową regulację nastaw strumienia przepływu, odczyt temperatur i stanów pracy. Urządzenie pozwala na odzysk do 90% ciepła ze zużytego powietrza. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnego krzyżowego wymiennika przeciwprądowego.

Niski poziom hałasu osiągnięto dzięki powoli obracającym się, wysokowydajnym wentylatorom. Wbudowana fabrycznie grzałka elektryczna zapobiega obladzaniu wymiennika ciepła zapewniając tym samym prawidłową pracę urządzenia nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Główne cechy

 • Odzysk ciepła do 90%
 • Wysoka wydajność wentylacji, do 400 m3/h
 • Stały strumień przepływu powietrza niezależny od oporów przepływu
 • Elektroniczny panel sterujący z wyświetlaczem
 • Zintegrowany bypass oraz grzałka elektryczna
 • Zabezpieczenie przed zamarzaniem

Pompa ciepła WPL 25 AC NOWOŚĆ

pompy ciepła

Inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda, do ustawienia na zewnątrz budynku to nowość na rynku pomp ciepła. Przeznaczona jest do pracy na cele instalacji centralnego ogrzewania (podłogowego, grzejnikowego) oraz do podgrzewu wody użytkowej.

Zastosowanie energooszczędnej technologii inwerterowej umożliwia płynne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co sprawia, że eksploatacja powietrznej pompy ciepła nigdy nie była tak efektywna i tania. Przystosowana do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +65°C. Z tego względu pompa jest odpowiednia do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Służy do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): powietrze o temperaturze -20°C do +40°C.

Wykorzystanie takich rozwiązań jak: elektroniczny zawór rozprężny, dodatkowy wymiennik ciepła "ekonomizer" czy międzywtrysk pary powoduje, że pompa ciepła WPL 25A spełnia rygorystyczne wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom grzewczym, co potwierdza najwyższa klasa efektywności energetycznej A++. 

Jakość pompy została również doceniona poprzez otrzymanie różnorodnych certyfikatów i nagród branżowych.

 pompy ciepła

pompy ciepła

Główne cechy:

 • Płynna regulacja mocy
 • Energooszczędna technologia inwerterowa
 • Bardzo cicha praca
 • Wysoka klasa efektywności energetycznej A++

Co to są technologie fotowoltaiczne?

Technologie fotowoltaiczne – bezpośrednie połączenie ze słońcem

Energia elektryczna ze słońca – Żadna inna metoda pozyskiwania energii nie jest tak czysta, przyjazna środowisku i uniwersalna w stosowaniu. Użycie słońca, jako naturalnego źródła energii nie jest nowym pomysłem. W starożytności 2500 lat temu Grecy budowali swoje domy wykorzystując energię płynącą ze słońca: duże, wychodzące na południe okna pozwalały na dostęp światła do wnętrza domu w ciągu dnia. Ściany kumulowały ciepło, a w nocy je oddawały.

Współczesna architektura wykorzystująca słońce jest ściśle związana z pasywnym poborem energii słonecznej. Pasywny pobór energii słonecznej może być zdefiniowany, jako korzystanie z energii słońca bez przyrządów technicznych. Architektura budynku, zwłaszcza zorientowanego południowo może sprzyjać bezpośredniemu ogrzewaniu pomieszczeń za pomocą światła słonecznego.

Znaczne zyski energetyczne mogą być uzyskane dzięki zastosowaniu nowych materiałów budowlanych i technologii, zwłaszcza przy użyciu szkła na południowych ścianach budynków. To sprzyja powstawaniu jasnych, przyjaznych użytkownikom pomieszczeń.

Ogniwa słoneczne już od 50 lat dostarczają energię satelitom, a zasilane energią słoneczną kieszonkowe kalkulatory i zegarki są obecne w każdym domu. Patrząc w perspektywie długoterminowej, słońce jest najważniejszym źródłem energii dla ludzkości. Według opinii ekspertów, zwiększające się globalne zapotrzebowanie na energię doprowadzi przed końcem wieku do wyczerpania tradycyjnych źródeł energii w postaci paliw kopalnych takich, jak ropa, gaz, i węgiel

Nowe źródło zysków

Przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych każdy może ciągnąć znaczne zyski z posiadania własnych paneli słonecznych, nawet po 20 latach ich stosowania i to bez względu na to, czy będą Państwo przekazywali energię do sieci energetycznej po wejściu w życie nowych regulacji, czy wykorzystywali energię na własne potrzeby. Firma instalująca panele słoneczne może przedstawić Państwu dokładne wyliczenie rentowności, jako część indywidualnych konsultacji.

Ulgi podatkowe w pakiecie

Jako oficjalnie zarejestrowany ‘dostawca energii słonecznej’ mogą Państwo liczyć na ulgi podatkowe np. zwrot podatku VAT, czy specjalne możliwości odliczeń. W celu otrzymania dodatkowych informacji na ten temat powinni się Państwo skontaktować z doradcą podatkowym.


Niezawodne panele polikrystaliczne SHARP - jakość, która się opłaca

Panele fotowoltaiczne serii ND firmy Sharp są zaprojektowane na potrzeby systemów wysokoenergetycznych i posiadają stałą i niezawodną wydajność nawet przy niższej mocy naświetleń. Moduły te dają możliwość optymalnej integracji z systemem, zarówno pod względem technicznym jak i ekonomicznym - mogą być instalowane w systemach on-grid i off-grid.

Model ND-R250A5

Główne cechy: 

 • typ polikrystaliczny°
 • moc maksymalna 250 W 
 • sprawność modułu: 15,2 % 
 • zastosowane diody bypass 
 • praca w temperaturze : od -40°C do 90°C 
 • waga: 19kg wymiary: 1652x994x46 mm

Certyfikaty i dopuszczenia:

Atesty: IEC/EN 61215 i IEC/EN 61730 klasa zastosowania A, klasa ochronna II/CE

Certyfikaty: ISO 9001:2008 i ISO 14001:200